Tigrul din întuneric

Janyre Tromp
-11%
59,00 RON 52,51 RON
La scurt timp după izbucnirea celui de-Al Doilea Război Mondial, tinerii misionari Kailyn Moran și Ryan James văd cum lumea lor se prăbușește. Satul liniștit din inima munților Birmaniei este mistuit de un atac brutal al armatei japoneze, iar tot ceea ce Kai iubea este spulberat într-o clipă.
Stoc Limitat

Durata de livrare: 24 ORE

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: C8621 Ai nevoie de ajutor? 0749105923
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

Un roman despre Al Doilea Război Mondial în Birmania

La scurt timp după izbucnirea celui de-Al Doilea Război Mondial, tinerii misionari Kailyn Moran și Ryan James văd cum lumea lor se prăbușește. Satul liniștit din inima munților Birmaniei este mistuit de un atac brutal al armatei japoneze, iar tot ceea ce Kai iubea este spulberat într-o clipă.

Când singura cale de a scăpa de durerea mistuitoare pare să fie răzbunarea, Kai pornește pe urmele celor vinovați, hotărâtă să plătească orice preț - chiar și acela de a deveni legendarul sharaw, o umbră a junglei care inspiră teamă și moarte. Dar când pe capul ei este pus un preț, Ryan pornește într-o cursă disperată pentru a o salva… nu doar din mâinile dușmanilor, ci și din întunericul care începe să-i cuprindă sufletul.

Prinsă între dreptate și răzbunare, Kai are în față o singură alegere: va lăsa întunericul care îi dă târcoale să o devoreze sau va face pasul credinței, abandonându-se în brațele Tatălui ceresc?

Împletind cu măiestrie realități istorice și legendele fascinante ale poporului kachin din jungla Birmaniei, Janyre Tromp oferă o poveste profundă și tulburătoare despre pierdere, credință și lupta pentru sufletul omenesc.

„Evocatoare și captivantă, plină de nuanțe și străbătută de violența războiului, Tigrul din întuneric este o poveste despre răscumpărare în inima deznădejdii.” --Tosca Lee, autoare de bestsellere New York Times

Despre autoare
JANYRE TROMP este o autoare de succes, îndrăgită pentru romanele istorice cu suspans și pentru poveștile ei intense, încărcate de accente mitologice, care, în esența lor, caută frumusețea - chiar și acolo unde ea nu este ușor de găsit. Janyre este editor de carte premiat, cu o experiență de peste douăzeci de ani în domeniu. Locuiește în Grand Rapids, Michigan, cu soțul ei și cei doi copii ai lor.

Informatii conformitate produs

An aparitie: 2026

Dimensiune coperta: 13,5 x 20,5 cm

Editura: Casa Carti

Numar de pagini: 440

Tip coperta: brosata

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Suport clienti L-V: 9:00-20:00 I S: 10:00-14:00 I D: Inchis

0749105923 office@gramma.ro

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!