Durata de livrare: 24 ore
Pe 13 octombrie 2010, milioane de telespectatori de pe cinci continente au urmărit cu sufletul la gură uimitoarea operațiune de salvare a 33 de oameni prinși într-o mină din San José de Copiapó, aflată în nordul republicii Chile.
Minerii au fost blocați vreme de 69 de zile în refugiul de sub pământ. Și acolo, în grota aceea îngrozitoare, creștinul José a avut un rol esențial. A reușit să-și ajute ortacii deznădăjduiți să aibă permanent încredere în Dumnezeu, în timp ce se rugau și așteptau să fie salvați.
Miracolul din mină este istoria lui José Henríquez. Mărturia unui om care nu era străin de pericolul la care se expunea chiar înainte ca să fie prins la 700 de metri sub pământ, în mina din San José. Un om care a dat dovadă de integritate, curaj, tărie de caracter, dar mai ales credință în puterea lui Dumnezeu.
Editura: Casa Cartii
Numar de pagini: 156
ISBN: 978-606-732-061-9
Dimensiune coperta: 13,5 x 20,5 cm
Tip coperta: brosata
An aparitie: 2017
Traducere: Cristina Giurgiu
Scrie un review